Jak wybrać najlepszy system franczyzowy?

Wybór odpowiedniego systemu franczyzowego staje się coraz trudniejszym zadaniem, zwłaszcza w okresie rosnącej popularności franczyzy.

Z jednej strony mamy pojawiających się coraz częściej nierzetelnych partnerów biznesowych, dla których tworzenie franczyzy ma na celu jedynie zysk własny, nie zaś podnoszenie jakości usług i rozwój firmy. Z drugiej mnogość branż, w których możemy rozpocząć działanie. Zacznij od wyboru branży, w której chciałbyś działać, weź pod uwagę własne kompetencje oraz zainteresowania. Jeśli w danej branży nie masz kompetencji i doświadczeń sprawdź czy franczyzodawca daje Ci niezbędne szkolenia. Poszukiwania rozpocznij od katalogów franczyz oraz wyszukiwarki internetowej np. szukaj franczyzy w interesującej Cię branży. Zapoznaj się dokładnie z informacjami na stronach internetowych franczyzodawcy oraz innych źródłach. Pamiętaj o kwestiach finansowych, weź pod uwagę wysokość inwestycji w danej branży i to, czy jesteś na nią gotowy. Uważaj na zbyt atrakcyjne oferty franczyzy, odbiegające znacznie kosztami inwestycji. Nie da się zrobić biznesu za niewielkie pieniądze. Pamiętaj, że jakość kosztuje, nie tylko z uwagi na marże dobrych franczyzobiorców, ale również na ich własne koszty otwarcia Twojego oddziału. Pamiętaj o poduszce finansowej. Sprawdź opinie i rekomendacje dotyczące potencjalnego

franczyzodawcy w internecie. Sprawdź wszystkie kwestie formalne, jak wpis w CEIDG lub KRS oraz zawarte tam informacje. Sprawdź historię franczyzodawcy od jak dawna funkcjonuje na rynku, od kiedy prowadzi system franczyzowy, ilu ma franczyzobiorców. Skontaktuj się przynajmniej z jednym franczyzobiorcą i zapytaj go o współpracę z franczyzodawcą. Skontaktuj się z franczyzodawcą i umów się na spotkanie osobiste, najlepiej w oddziale firmy, abyś mógł zobaczyć, jak działa firma w praktyce. Zapytaj franczyzodawcę o informacje dotyczące jego modelu franczyzowego. Pamiętaj, że nawet firmy działające w jednej branży mogą różnić się w zasadniczy sposób sposobami świadczenia usług i innymi uwarunkowaniami modelu biznesowego. Zapytaj o przewidywany czas osiągnięcia rentowności oraz zwrotu z inwestycji i ujmij to w swojej kalkulacji. Pamiętaj też, że szczegółowe informacje dotyczące modelu franczyzowego są objęte szczególną ochroną i franczyzodawcy przeważnie wymagają podpisania listu intencyjnego lub innego dokumentu zobowiązującego kandydata na franczyzobiorcę do zachowania w tajemnicy wszystkich uzyskanych informacji. Sprawdź jak działa firma franczyzodawcy i na czym polega jego działalność. Zapytaj o jego przewagi konkurencyjne i o to,dlaczego to właśnie jego firma odnosi sukcesy na rynku.

Dowiedz się więcej!

Dowiedz się więcej!

Wypełnij formularz, oddzwonimy
i przedstawimy Ci naszą ofertę: